Przejdź do treści
Please enable JS

Nieznane twarze Scotta

2017-05-08/admin /
Andrew Scott - zdj. Ewa Ferdynus

Andrew Scott to aktor, któremu nie sposób odmówić charyzmy. Status gwiazdy przyniosła mu dopiero wyjątkowa kreacja demonicznego Moriarty'ego z "Sherlocka", ale poza serialem BBC, zagrał w ostatnich latach w wielu ciekawych produkcjach. W oczekiwaniu na premierę "Pięknego drania", przyjrzyjmy się jego trzem mniej znanym wcieleniom.

Andrew Scott - Sherlock

 

1. "Sea Wall" to wyjątkowo ciekawy, krótkometrażowy film, który jest też nietypowym eksperymentem. Trwający 30 minut obraz to właściwie jeden długi monolog głównego bohatera, Alexa, który narzeka na wakacje spędzone wspólnie z żoną i z teściem. Jego emocjonalny wywód powoli przeradza się w w mocną spowiedź na temat życia i wiary. Prawdziwy aktorski popis Scotta. 

Andrew Scott - Sea Wall

 

2. "The Stag", komedia Johna Butlera (reżysera "Pięknego drania") to historia grupy przyjaciół, którzy wybierają się za miasto świętować ślub jednego z nich. Wypad kawalerski przyniesie im wiele szalonych przygód, ale i trochę poważniejszych refleksji na temat męskości i strachu przed stałym związkiem. 

Andrew Scott - The Stag

 

3. "Dumni i wściekli" - tutaj Scott wciela się w wycofanego właściciela księgarni, którzy wraz ze swoim partnerem bierze udział w niecodziennym sojuszu homoseksualnych aktywistów z walijskimi górnikami w okresie twardych rządów Margaret Thatcher. Oparty na prawdziwych wydarzeniach komediodramat to prawdziwy hymn na cześć tolerancji i solidarności.

Andrew Scott - Dumni i wściekli

 

Jak dotąd Scott uchodzi za speca od charakterystycznych postaci drugoplanowych. Pojawił się między innymi w "Victorze Frankensteinie" u boku Daniela Radcliffe'a i Jamesa McAvoya, czy w "Alicji po drugiej stronie lustra" obok Mii Wasikowskiej. Niezależnie od tego w jakim towarzystwie pojawia się na ekranie, to właśnie on przyciąga największą uwagę i kradnie całe sceny. 

Andrew Scott - "Piękny drań"

"Piękny drań" w kinach i w internecie już od 12 maja!

 

Zdj. Ewa Ferdynus


Komentarze


Napisz komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki